Kasetony elewacyjne

« powrót do kasetonów elewacyjnych

Kasetony elewacyjne to nowoczesne i eleganckie wykończenie elewacji firm, budynków biurowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów handlowych. Znajdują one zastosowanie również przy wykonywaniu dociepleń istniejących już budynków.

Kasety elewacyjne wykonujemy różnej grubości z blach, w zależności od wymiarów kaset. Najczęściej wykonujemy je z blach powlekanych poliestrem o grubości minimum 0,7 mm, lub w wersji ekonomicznej z typowych, ogólnodostępnych blach o grubości 0,5 mm z zastosowaniem dodatkowego wzmocnienia, powodującego, że sztywność tego typu kaset odpowiada grubości 1,2 mm.

Paleta kolorów jest zgodna z paletą kolorów naszych blach dachowych, możliwe jest też malowanie proszkowe kasetonów na dowolny kolor z palety RAL. Najważniejszymi zaletami naszych kaset elewacyjnych jest ich konkurencyjna cena oraz niska waga.

Montaż do rusztu stalowego odbywa się przez otwory o kształcie fasolkowym, co eliminuje możliwość deformacji związanej z rozszerzalnością cieplną stali, umożliwia kompensację ruchów budynku oraz odprowadzenie na zewnątrz zgromadzonych pod elementem skroplin i pary wodnej.

Niewidoczne mocowanie

Produkowane przez nasz kasety posiadają ukryty typ mocowania. Zamki tych kaset są wykonane w taki sposób, aby zapewnić sztywność w łączeniach kaset w pionie. Kasety posiadają po 2 otwory w górnym zamku, służące do przymocowania kasety do konstrukcji nośnej, przy czym śruby mocujące chowają się pod zamkiem kolejno mocowanej kasety.
Kasety o wymiarach przekraczających 900 mm x 900 mm mają dodatkowy środkowy otwór do mocowania.

Grubość (głębokość) kaset standardowa 25 mm
Szerokość od 350 mm do 1900 mm
Wysokość od 350 mm do 1900 mm
Przekroje montażowe wzdłużny i poprzeczny

Kliknij aby powiększyć »